اخبارداخلی

۵۰ درصد تصادفات جرحی و فوتی تهران مربوط به موتورسیکلت سواران است

سرهنگ محمد رازقی در تشریح این خبر اظهار کرد: یکی از معضلات شهر تهران در حال حاضر تردد بدون ضابطه موتورسیکلت سواران می‌باشد که متأسفانه تخلفاتی چون عبور از خطوط ویژه، عبور از چراغ قرمز و عبور از محل‌های ممنوع و یکطرفه از سوی موتورسواران را شاهد هستیم.

وی گفت: بیش از سه میلیون موتورسیکلت در شهر تهران تردد می‌کنند که اکثر موتورسیکلت‌ های کشور در شهر تهران تردد می‌نمایند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: برابر قوانین و مقررات تکالیفی که برای رانندگان خودروها مشخص شده برای موتورسواران هم قابل اجراست و کسی که از موتورسیکلت استفاده می‌نماید می‌بایست کلیه قوانین و مقررات عبور و مرور را رعایت کند که متأسفانه در حال حاضر بدین صورت نیست و ما شاهد تخلفات برخی موتورسواران هستیم.

رازقی گفت: پلیس راهور تهران بزرگ نیز در قالب طرح جامع ساماندهی تردد موتورسیکلت به صورت ویژه طرح برخورد با موتورسواران متخلف را در دستور کار قرار داده و اقدامات خود را از جمله بحث فرهنگ سازی و ارائه آموزش‌های لازم به این عزیزان و اقدامات عملیاتی همچون اعمال قانون و انتقال به پارکینگ و شرکت راکبین موتورسوار در کلاس‌های آموزشی را مد نظر قرار داده است.

متأسفانه وی ادامه داد: ۵۰ درصد از تصادفات جرحی و فوتی ما در شهر تهران مربوط به موتورسیکلت سواران است که آمار بسیار بالایی است.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ از راکبین موتورسیکلت خواست همواره از کلاه ایمنی استاندارد استفاده نموده و از تردد در خطوط ویژه و محل‌های ممنوع مانند تونل‌ها جدا خودداری نمایند.

با امید اینکه بتوان با رعایت قوانین درصد تصادفات را کاهش دهیم.

منبع
خبرگزاری مهر

مهدی شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا