بهترین های لوازم وتجهیزاتلوازم و تجهیزاتمعرفی لوازم و تجهیزاتنقد و بررسی لوازم و تجهیزات

بهترین هدست موتورسواری 2020

نقد وبررسی هدست بلوتوث Sena 30K

هدست بلوتوث موتورسیکلت Sena 30K  هدستی کاملا متفاوت است. این هدست بلوتوثی چیزی شبیه Sena 20S EVO یا SMH10-11 نیست. به طور خلاصه، این یک هدست بلوتوث نیست بلکه یک ارتباط دهنده Adaptive Mesh Communicator است یا آن گونه که شرکت سازنده آن می گوید، “آینده ارتباطات بی سیم”.

اگر تا بحال بصورت گروهی به موتورسواری رفته باشید و از سیستم های ارتباطی یا اینترکام استفاده کرده باشید میدانید که گاهی حفظ ارتباط همه گروه درحال حرکت در جاده و در کنار وسایل نقلیه دیگرمشکل ساز می شود. در سیستم هایی که تا به امروز داشتیم اگر فردی ازمحدوده بلوتوث خارج میشد اتصال دوباره آن به شبکه گروه راحت نبود اما چون هدست بلوتوث Sena 30k که با فرکانس 2.4 GHz کار می کند یک ارتباط دهنده مش (Mesh Communicator) است این مشکل حل شده است .

هدست موتورسواری

سیستم ارتباطی مش یک تکنولوژی ارتباط بیسیم متعلق به شرکت Sena است. این سیستم ارتباطی بصورت خودکار شبکه خود را سازماندهی، بهینه سازی و رفع عیب می کند و باعث پایداری بیشتر شبکه میگردد. مثلا اگریکی از موتورسواران یک گروه موتورسوار که با هم حرکت میکنند و بوسیله این شبکه بیسیم با هم ارتباط دارند از دیگر اعضای گروه دور بیفتد و از رنج شبکه بلوتوث خارج شود، مشکلی برای ارتباط سایر اعضای گروه پیش نمی آید. یعنی در حالی که شبکه بصورت عادی برای سایر اعضای گروه فعال است، سیستم به دنبال نفر خارج شده می گردد و به محض اینکه آن موتورسوار دوباره وارد محدوده شبکه شد ارتباط آن را به بقیه گروه برقرار می کند.

هدست موتورسواری

تازه این همه داستان نیست. این هدست به یک سیستم صوتی چند کاره نیز مجهز است که به موتورسوار اجازه میدهد تا ضمن داشتن ارتباط صوتی با بقیه اعضای گروه، ازشنیدن موسیقی لذت ببرد یا با تلفن صحبت کند و یا از پیام های صوتی سیستم جی پی اس موتورسیکلت استفاده کند بدون اینکه لطمه ای به تمرکز بر موتورسواری بخورد.

هدست موتورسواری

این سیستم یک قابلیت دیگر هم دارد و آن حالت (Mode) ارتباط خصوصی بین اعضای گروه است. طبق ادعای سازنده، این هدست علاوه بر قابلیت ارتباط  16 نفره و پوشش محدوده 2 کیلومتری در حالت دومنظوره (Full Dual Communication) همانند هدست های دیگر، قابلیت اتصال بی پایانی (تعداد افراد نامحدود) در حالت شنیدن (Listening Mode) را دارد. اما درصورتی که با گروه کوچک 5 یا 6 نفره در حرکت باشید محدوده پوشش شبکه ارتباطی تا حدود 8 کیلومترافزایش می یابد. افزون بر تمام موارد فوق اگر از اپلیکیشن موبایل Sena RideConnected  استفاده کنید می توانید بدون توجه به اینکه دوستان شما درکدام کشور هستند از طریق شبکه تلفن موبایل با آنها ارتباط برقرار کنید.

این هدست دارای دو آنتن و دو پردازنده مجزا و بلوتوث 4.1 است.

هدست موتورسواری

مهدی شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا