ادونچر و سفردانشنامهمعرفی فیلمموتورسواری

بی قرار (Itchy Boots)

بی قرار یا Itchy Boots نامی است که خانم نورالی شوماکر (Noraly Schoenmaker) هلندی برای خود و کانال یوتیوبی خود برگزیده است. او در این کانال یوتیوبی، سفرهای ادونچری و جذاب خود به نقاط مختلف دنیا – ازجمله ایران – را به شکل زیبایی به تصویر کشیده و شما را همراه خود می کند.

نورالی شوماکر

نورالی می گوید: ” سال 2018 بود که از شغل خود به عنوان زمین شناس استعفا دادم و دارایی های خود را در هلند فروختم تا از آن به بعد با موتورسیکلت سفر کنم. از آن موقع تا کنون به بیش از 34 کشور دنیا با موتورسیکلت سفر کرده ام، بیش از 70 هزار کیلومتر مسافت را با موتورسیکلت رانده ام و 5 موتورسیکلت داشته ام”.

نورالی شوماکر در 23 سالگی کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) خود را در رشته ژئوشیمی می گیرد و برای جمع آوری نمونه های سنگ – برای دکترای خود – به استرالیا سفر می کند. اما در آن جا به سرش می زند که وقت بیشتری را برای مسافرت بگذارد. او استرالیا و نیوزیلند را می گردد و سپس به هند می رود.

نورالی شوماکر

او میگوید: “در هند که بودم متوجه شدم دیگر علاقه ای به ادامه کار علمی و فعالیت در رشته خودم را ندارم و فقط می خواهم که سفر کنم. دوره دکترا را رها کردم و به سفر پرداختم. چند ماه بعد در اندونزی بودم و تنها دارایی من 100 یورو بود. به استرالیا برگشتم تا کاری پیدا کنم و پولی پس انداز کنم. در آن جا به مدت شش ماه به عنوان زمین شناس به کار اکتشاف معادن پرداختم. با پس اندازی که کردم، سفری با کوله پشتی به آسیای جنوب شرقی، آمریکای جنوبی و شرق آفریقا کردم. دو سال بعد در حالی که دوباره کاملا بی پول و بیکار شده بودم به هلند برگشتم”.

نورالی شوماکر

” خوشبختانه شغلی در یک شرکت بزرگ بین المللی لایروبی پیدا کردم و 5 سال بواسطه آن شغل به مناطق مختلف دنیا رفتم. در باهاما، کویت، برزیل، قزاقستان، مراکش، پاناما و جاهای دیگر کار و زندگی کردم. در مرخصی هایم هم به گرینلند رفتم، با قطار Trans-Siberia روسیه و مغولستان را گشتم و در اروپا گردش کردم”.

نورالی شوماکر

“همه این سفرهای کاری و غیر کاری خوب بود ولی، دوست داشتم که به صورت تمام وقت فقط سفر کنم. پس در سال 2018 تمام دارایی خود را فروختم و یک بلیط یک طرفه به هند گرفتم و شدم یک مسافر و فیلمبردار تمام وقت”.

” می خواستم که بلاگر شوم و راهنمای گردشگری بنویسم. در هند متوجه شدم اجاره یک موتورسیکلت چقدر ارزان در می آید و دوباره خونم برای موتورسواری ارزان به جوش آمد. هلند که بودم گواهینامه موتورسیکلت داشتم و یک موتورسیکلت دوکاتی مانستر 796 ( Ducati Monster 796) دست دوم که اوقات فراغتم را با آن پر می کردم. این موتورسیکلت بخشی از همان دارایی بود که با کمال تاسف در سال 2018 و قبل از ترک هلند فروختم”.

نورالی شوماکر

” در هند یک موتورسیکلت رویال انفیلد هیمالیا ( Royal Enfiled Hymalian BS3) اجاره کردم و 3000 کیلومتر در کوههای هیمالیا به تنهایی مسافرت کردم. این اولین سفر دور و دراز و چند هفته ای من با موتورسیکلت بود. این سفر علی الرغم دشواری های زیادی که داشت، به من نشان داد که سرنوشت من با سفر روی موتورسیکلت گره خورده است و به این شیوه مسافرت علاقمندم.

نورالی تاکنون در 5 فصل 354 ویدیو تولید و آپلود کرده که در دسترس شماست. توصیه می کنیم که داستان جالب چگونگی ورود و ادونچر موتورسیکلتی او در ایران را که در فصل اول (اپیزود 53 به بعد)  هست ببینید و از مهمان نوازی هموطنان خود لذت ببرید.

نورالی شوماکر

نورالی شوماکر بارها در مصاحبه هایش از تجربه بسیار خوب  و بی همتای خود در سفر به ایران و مهمان نوازی مردم ما گفته است.

منبع
وب سایت ایچی بوتزیوتیوب

مهدی شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا