نقد و بررسی اسکوترنقد و بررسی موتورسیکلت

نقد و بررسی اسکوتر کی وی Vieste 249

اسکوتر کی وی Vieste 249 یا Keeway Viesta 300 ؟

ما قبلا طی مطلبی با عنوان “اسکوتر تازه وارد بازار: کی وی Vieste 249 ” که در وب سایت موتورباشی منتشر شد به این نکته رسیدیم که اسکوتر کی وی Vieste 249 ارایه شده در بازار ایران، به احتمال بسیار زیاد، اسکوتری است که در بازارهای دیگر به نام  “Keeway Vieste 300” و یا ” LJ300T Longjia EasyMax” عرضه شده و دارای انجینی به حجم 278 سی سی است (مطالعه این مطلب را به خوانندگان محترم توصیه می کنیم).

در این جا قصد داریم با فرض صحت این ادعا، نتیجه بررسی های بیشتر خود را در قالب نقد و بررسی اسکوتر Keeway Vieste 300 به اطلاع دوستداران و خوانندگان موتورباشی برسانیم. امیدواریم بتوانیم در آینده با مساعدت علاقمندان و شرکت نیکران موتور نتیجه بررسی میدانی اسکوتر کی وی Vieste 249 را نیز در اختیار علاقمندان قرار دهیم.

اسکوتر کی وی Vieste 249

بررسی طراحی ظاهری و ارگونومی اسکوتر کی وی Viesta 249

این اسکوتر طراحی زیبایی دارد. بدنه آن الهام گرفته شده از Yamaha Tmax، اما در مقیاس کاهش یافته و با نسبت های بسیار موفق است. نمای جلو اسکوتر تهاجمی است و با چراغ های جلو مانند دوکاتی Panigale و چراغ عقب افقی و باریک، ظاهر بسیار شیکی دارد.

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

اندازه زین آن مناسب و راحت است و ارتفاع 77 سانتی زین از سطح زمین، به افراد کوتاه قد هم اجازه می دهد پاهای خود را روی زمین بگذارند و احساس امنیت بیشتری کنند. با وجود جمع و جور بودن، وضعیت نشستن روی زین این اسکوتر و ارگونومی آن خوب است و فضای کافی برای پای بیشتر افراد وجود دارد ولی افراد قد بلند مجبور به کشیدن پاها و گذاشتن پا روی کف پایی شیب دار جلو می شوند. موقعیت فرمان نیز برای بیشتر افراد مناسب است.

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

به دلیل چرخ های 13 اینچی و طراحی کوتاه شاسی، فاصله زیر این اسکوتر از سطح زمین زیاد نیست. فضای زیر زین هم زیاد نیست و بیشتر انواع کلاه ایمنی در آن جا نمی گیرد که برای یک اسکوتر به این اندازه نقطه ضعف بزرگی است. برای جبران این نقیصه، خریداران باید به فکر تهیه و نصب باکس عقب باشند. خوشبختانه گزارش شده که نیکران موتور، براکت (Bracket) نصب صندوق و صندوق مناسب را می تواند در اختیار خریداران قرار دهد.

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

گزارش شده که نحوه اتصال بسته آچار به زیر زین هم چندان مطلوب نیست و باید به طریقی آن را در سرجای خود محکم کرد. فضای نشستن برای ترک نشین در حد متوسط است و بیشتر برای افراد با هیکل لاغر تا متوسط کارآیی دارد. دستگیره ها ی دو طرف زین نیز برای گرفتن در اختیار اوست.

گزارشهایی در مورد ضعیف بودن کیفیت پرداخت (Finish) و یکنواخت نبودن درز برخی قطعات پلاستیکی و پنلها شده که در صورت صحت، این اسکوتر را از این نظر در رده پایین تری از رقیبانی چون هوندا، یاماها قرار می دهد.

نقد و بررسی انجین و پرفورمنس اسکوتر کی وی Viesta 249

برگ برنده اسکوتر کی وی Viesta 249 انجین تک سیلندر، 4 سوپاپ و مایع – خنک، ساخت شرکت پیاجو (Piaggio) در چین است که از آن در اسکوترهای Piaggio ،Gilera و Aprilia نیز استفاده شده است. به احتمال زیاد این انجین از نسل انجین های آب – خنک Quasar است که قابلیت اطمینان بالایی دارند. این انجین روان و پر انرژی است و با سیستم سوخت رسان انژکتوری، 21 اسب بخار (7500 دور) توان و 22.54 نیوتن متر گشتاور تولید می کند ( تفاوت هایی بین این اعداد در منابع مختلف است).

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

رادیاتور پشت چرخ جلو قرار دارد و جریان هوا را از جاده به صورت مستقیم دریافت می کند. یک کلاچ گریز از مرکز کارآمد و یک گیربکس CVT نیز سیستم انتقال نیرو را تشکیل می دهند و عملکرد رضایت بخشی دارند.

صدای انجین زیاد نیست و توان آن به صورت یکنواخت در اختیار راننده قرار می گیرد اما، ترکیب وزن نسبتاً پائین ( حدود 150 کیلوگرمی) و گشتاور مناسب موجب شده این اسکوتر پرشتاب باشد و در چند ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و سپس تا حداکثر سرعت خود (115 تا 120 کیلومتر) پیش رود.

مراقب باشید شتاب گیری خطی این اسکوتر شما را فریب ندهد، چون سریع به سرعت های بالا می رسد و این می تواند در محیط های شهری خطر آفرین باشد. در جاده ها یا بزرگراه ها، سرعت آن به‌ ۱۲۰ کیلومتر در ساعت و گاهی بیشتر هم می رسد. اما سرعت ایده آل آن حدود 100 کیلومتر است. در سرعت های بالاتر به دلیل نداشتن بادگیر جلو، رانندگی با آن آزار دهنده می شود. بنابر این اگر در میان خریداران آن قرار گرفتید به فکر تهیه یک بادگیر جلو مناسبتر هم باشید.

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

با چرخاندن زیاد دسته گاز، اسکوتر به سرعت شتاب می گیرد و در 7000 دور به بالا به حداکثر توان خود می رسد. البته مصرف سوخت نیز به شدت بالا می رود. بنابراین اگر به دنبال نمایش حداکثر کارایی اسکوتر خود به دیگران نیستید، کمتر گاز دهید و اجازه دهید تا انجین با دور اقتصادی تر حدود 6000 دور در دقیقه کار کند.

این اسکوتر در داخل شهر سریع و چابک است و با ابعاد نسبتا باریک و وزن نه چندان زیاد خود به راحتی در کوره راه های ترافیکی رانده می شود. باید گفت که اندازه جمع و جور آن، مزیت بزرگی برای این گونه کاربردها است.

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

مخزن سوخت با ظرفیت تقریبا 11.5 لیتر، در مرکز اسکوتر قرار داده شده است و با مصرف متوسط، می توان حدود 250 کیلومتر را با یک باک آن طی کرد.

نقد و بررسی شاسی، تعلیق و تجهیزات اسکوتر کی وی Viesta 249

اسکوتر Vieste 249 روی همان شاسی ساخته شده که نمونه 125 سی سی آن. ابعاد مشابهی هم دارند. به نظر می رسد که سازنده از ابتدا پلتفرم (شاسی) قدرتمندی را برای این کار (مدولار سازی) در نظر گرفته است. به کارگیری این نوع شاسی باعث شده تا فضای جلو پا مانند اسکوتر های کلاسیک یک تکه و باز نباشد و به دو قسمت تقسیم شود.

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

پایداری اسکوتر در بیشتر مواقع خوب است و نقش شاسی خوب در رسیدن به این سطح از پایداری بسیار است. سیستم تعلیق کار خود را به خوبی انجام می دهد و عملکرد لاستیک های فابریک Timsun (اگر نصب شده باشد) در سطوح خشک خوب است. اما در مسیرهای خیس و روی خطوط سفید خط کشی شده باید احتیاط کنید.

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

سیستم تعلیق شامل دو کمک فنر قابل تنظیم در عقب و یک دوشاخ تلسکوپی معمولی ساخت KYB در جلو است. لاستیک جلو 70/110 و لاستیک عقب 70/130 است که روی رینگ های 13 اینچی آلومینیومی نصب شده اند. ترمزهای دیسکی با کالیپر ساخت J.Juan اسپانیا و سیستم ABS نیز اجزای سیستم ترمز این اسکوتر را تشکیل می دهند و عملکرد رضایت بخشی دارند. سیستم تعلیق خوب تنظیم شده و ضمن حفظ خاصیت اسپرتی، خشک و ناراحت کننده نیست.

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

صفحه کیلومتر از نوع ترکیبی آنالوگ و دیجیتال با طراحی کمی گیج کننده است. دور شمار موتور در اسکوتر کارآیی چندانی ندارد و عملا نگاه موتورسوار در بیشتر اوقات روی بخش دیجیتال متمرکز است. کی وی Vieste 249 مجهز به سیستم کی لس است و شما می توانید بدون نیاز به در آوردن کلید از جیب، با چرخاندن سوئیچ استارت، روشن شدن صفحه کیلومتر را ببینید و استارت بزنید. شاسی های (کلیدهای) باز کننده قفل زین و درب باک هم در همین مجموعه وجود دارند ولی در مورد زین، نیاز به فشردن زیاد شاسی مربوطه است. همه چراغ ها از نوع ال ای دی هستند و گرچه پرتو چراغ جفتی جلو باریک است ولی قدرت کافی دارد و مطابق با خاصیت معمول LED ها، نور بسیار سفید است و بسیار کم پخش می شود.

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

وجود داشبورد ( بدون درب) با خروجی شارژر موبایل، دماسنج هوای محیط (که چندان دقیق نیست)، سنسور جک بغل، و چراغ هشدار فشار باد لاستیک از دیگر امکانات این اسکوتر است. کیفیت ساخت فرامین و سوئیچ های روی دسته فرمان خوب است و لمس مناسبی دارند. علاوه بر این ها در مدل های اروپایی حتی گرمکن دسته گاز و کلاچ هم به صورت استاندارد روی آن وجود دارد.

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

سخن پایانی بررسی اسکوتر کی وی Viesta 249

بررسی های موتورباشی نشان می دهد که اسکوتر کی وی Vieste 249 رضایت بسیاری را در بازارهای عرضه شده فراهم کرده است. این اسکوتر ظاهر زیبایی دارد و عملکرد خوبی هم از خود نشان داده است. از نظر اندازه، هم رده با دیگر اسکوترهای مدرن شهری مانند یاماها Nmax یا هوندا PCX است، و برخلاف روند جاری ساخت اسکوترهای بزرگتر و بزرگتر، این اسکوتر حجم انجین و توان بالاتر را در جثه ای که مناسب استفاده شهری است ارایه می کند. اسکوتر کی وی Viesta 249، با داشتن اندازه ای معمولی، مجهز به یک انجین قدرتمند و نوع جالبی از “اوردرایو” است که به آن یک شخصیت اسپرتی می دهد. چابک است و پایداری خوبی در پیچ ها دارد و راندن آن در شهر لذت بخش است. سوالی که اکنون برای ما در موتورباشی مطرح شده این است که آیا این اسکوتر (با مجموعه نکات مثبت و منفی آن) رقیبی برای اسکوترهایی مانند هوندا PCX و ADV، یاماها Nmax و Aerox، دیگر است یا رقیبی برای موتورسیکلت های شهری؟ گرچه از نظر حجم انجین و توان میتوان آن را با اسکوترهای بزرگتر مسافرتی مقایسه کرد، اما جثه و کارآیی آن تناسب بیشتری با استفاده های درون شهری دارد.

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

اسکوتر کی وی Viesta 249  بسته خوبی را از نظر طراحی، توان و عملکرد، ابعاد و وزن و قیمت فراهم کرده است و گزینه مناسبی برای استفاده شهری و حاشیه شهری است. این اسکوتربا قیمتی در حدود 3500 یورو برای نسخه یورو4 یا 3800 یورو برای نسخه یورو5 با 2 سال گارانتی در برخی کشورهای اروپایی مانند اسپانیا عرضه گردیده است. سوال اینجاست که آیا  مشتریان ایرانی نیز از چنین گارانتی بهره مند می شوند؟

نکات مثبت: سبکی، انجین، تجهیزات، قیمت، تعلیق و پایداری

نکات منفی: فضای محدود زیر زین (به دلیل نصب انجین بزرگ روی شاسی یک اسکوتر 125 سی سی)، بادگیرکوتاه جلو، پرداخت برخی قطعات، فضای محدود جاپایی

بروزرسانی در تاریخ 16 فروردین 1401:

متاسفانه درمراجعه به دو نمایندگی فروش شرکت نیکران موتور پاسارگاد و گفتگوی با مدیران و فروشندگان محترم آنها و نشستن پای درد دل آنها به این نتیجه رسیدیم که اولا) اطلاعات کافی در مورد این اسکوتر در اختیار نمایندگان قرار نگرفته است و بهترین منبع اطلاعاتی موجود دو مطلب منتشره در سایت موتورباشی است . نتیجه عدم دسترسی به اطلاعات کافی، عدم جذب و اطمینان مشتریان به این محصول و کم اقبالی در فروش آن است. دوما) با توجه به مشخصات کلیدی این محصول ( انجین پیاجو، تعلیق KYB، ترمز J.Juan)  شرکت نیکران موتور میتوانست بازاریابی بسیار فعال تری را دنبال کند.

نقد اسکوتر کی وی Vieste 249

مشخصات فنی:

انجین چهار زمانه، چهار سوپاپ، آب- خنک، 278.2 سی سی (Keeway Vieste 300)، 244 سی سی (سایت نیکران موتور)، ساخت پیاجو (Piaggio)
بیشینه توان 21 تا 23 اسب بخار(متفاوت در منابع مختلف)
بیشینه گشتاور 22.5 نیوتن متر
گیربکس CVT
ظرفیت مخرن سوخت 11.5لیتر
سایز چرخ ها 13 اینچ
تعلیق جلو ساخت KYB
تعلیق عقب جفتی قابل تنظیم ساخت KYB
ترمزجلو دیسکی 240 میلیمتری با کالیپر J.Juan اسپانیا، ABS
ترمز عقب دیسکی 220 میلیمتری با کالیپرJ.Juan اسپانیا، ABS
وزن تر 150 کیلوگرم (تقریبی)، وزن خشک 140 کیلوگرم
ارتفاع زین 770 میلیمتر
فاصله زیر اسکوتر با زمین 115 میلیمتر
فاصله محور دو چرخ 1390 میلیمتر
منبع
موتووان پروفورمولاموتوسوپرسون موتوآنرود دات بایکنیکران موتورلانگجیاکی ویآناردموتو

مهدی شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

37 دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر ..سال نو مبارک …من اسکوتر pcx150 داشتم و میخواستم 160 بگیرم با خواندن مطالب در مورد vieste249 مردد شدم امکان راهنمایی بیشتری دارین که در انتخابم اشتباه نکنم

  1. درود. سال نو شما هم مبارک. ما طی دو مطلب در مورد Vieste 249 به تفصیل صحبت کرده ایم. خودتان هم که تجربه پی سی ایکس را دارید. لطفا منظور خود را روشنتر بیان کنید.

 2. سلام بنده بین خرید این موتور و یاماها nmax مردد هستم پیشنهاد هردو 115 کیلومتر در ساعت رو پر میکنن اما این موتور 249 سی سی و یاماها 155 سی سی هست پیشنهاد شما ارزش خرید کدوم بیشتره.

  1. درود. باید ببینید مجموع مشخصات کدوم بیشتر به دردتون میخوره. درسته که انجین و توان کی وی بالاتره ولی فضای زیر زینش کمه. باید ببینید چی براتون مهم تره. یکی ترجیح میده برند ژاپنی سوار شده با مشخصات پایینتر. یکی دیگه براش مهم نیست و فقط دنبال امکانات بیشتره. خوشبختانه هر دو نمایندگی دارن. هر دو رو سوار بشید یا حداقل روی زین اونها بنشینید و ببینید با کدام احساس بهتری دارید. بگید براتون روشن کنند و صدای اگزوز رو بشنوید. ان مکس تکلیفش معلومه. کی وی تازه وارده و زمان میبره تا جا بیفته. خیلی عوامل وجود داره. نقد های هر دو رو با دقت بخونید و خودتون تصمیم بگیرید. کسی نمیتونه به جای شما تصمیم بگیره. دونفر از تیم خود ما بین ایروکس و کی وی موندن. یکی نهایتا ایروکس رو ترجیح داده و اون یکی کی وی را.

 3. ممنون از اطلاعات و نقد کامل و روانی که گذاشتید
  عالی بود
  بنظرم با توجه به قدرت بالای این اسکوتر، باید با ایکس مکس مقایسه بشه تا ان مکس و پی سی ایکس و سایر اسکوتر های ۱۵۰ سی سی
  در کل بنظرم به موفیقت بالایی برسه با توجه به قدرت بالا و ظاهر بسیار جذاب و قیمت معقولانه
  من که بشدت طرفدارش شدم 🙂

  1. سلام من کی وی ۱۵۰ سی تی ولی مدل استریت اش رو دارم خیلی عالیه وراضیم .کلی مسافرت باهاش رفتم .وراضیم ولی قدرتش قطعا مثل این اسکوترنمیشه . کاش سازنده امکانات فنی این اسکوتررو؛ خرج مدل استریت میکرد .که بنظر ابعاد بزرگتری داره.

 4. سلام
  من بعد تست و بررسی ان مکس تصمیم به خرید کرفتم که متاسفانه یا خوشبختانه اخبار و اطلاعات کی وی و نقد اولیه آن توسط موتورباشی باعث مردد بودم گردید و چون دنبال قدرت و کشش بالا بودم و خرید ایکس مکس برام تامل برانگیز تصمیم به خرید کی وی گرفتم که با یک تیر دونشان زده باشم و دل به دریا زدم و یکدستگاه خریداری نقدی از نمایندگی به قیمت مناسب ۱۱۲ نمودم تا کنون بیش از پانصد کیلومتر رانده ام و از قدرت و شتاب بسیار جشمگیر ، و از آپشن های آن لذت میبرم و از خریدم راضی هستم و به خوانندگان پیشنهاد میکنم اگر دنبال هیجان و قدرت و شتاب هستن کی وی انتخاب بسیار معقول و اگر دنبال کیفیت و برند هستن ان مکس یا پی سی ایکس بی شک بهتر از کی وی بوده و تشکر میکنم از کارشناسان موتور باشی که کمک کردن انتخاب صحیح داشته و از خریدم لذت ببرم
  با سپاس فراوان

  1. درود و سپاس از لطف شما. خوشحالیم که توانستیم قدم کوچکی برداشته و برای هموطنان خود مفید باشیم. خوشحالیم که هنوز، علی رغم حجم بالای بی اخلاقی و بی انصافی برخی افراد، از طریق حملات سایبری به سایت، کپی مطالب سایت و انتشار آنها بدون ذکر منبع موتورباشی و رشد قارچ گونه سایتهایی با شباهت ظاهری بسیار زیاد به سایت موتورباشی، توانسته ایم به دوستداران و کاربران موتورسیکلت و موتورسواری در ایران خدمتی برسانیم. برای ادامه این راه، ما به حمایت هموطنانی مانند شما عزیز قدرشناس نیازمندیم. ممنون می شویم اگر به تناسب استفاده از اسکوتر جدیدتان، تجارب و نقطه نطرات خود را نیز با ما و دیگر علاقمندان به اشتراک بگذارید. پاینده باشید

 5. سلام با تشکر از سایت خوبتون من ایروکس دارم و و خیلی شتاب و ترمز برام مهمه در زمینه شتاب یک ترک ایروکس خیلی عالی عمل میکنه ولی کله و فرمون تیزی داره و ترمزش هم بمن حس اعتماده رو نمیده باور کنید از لاکی 180 احساس امنیت بیشتری میکنم تا ایروکس هم از لحاظ ترمز و هم از لحاظ ارتفاع فرمان البته ایروکس سیستم تعلیقش یه سر و گردن بالاتره و کوبش جاده ای رو کامل میگیره.
  سوال بعدی اینکه موتور به این حجم رو به این شاسی سبک خوروندن ایا مزیت حساب میشه یا باعث عدم پایداری و امنیت ترمز گیری تو سرعتهای بالا میشه؟

  چند سوال داشتم شما از امکانات کی وی میگید میشه از امکاناتی که این موتور داره بگید ظاهرا که استپ استارت هم نداره مثله کلیک درسته؟ و قیمتش با pcx 160 تقریبا یکیه در حالیکه pcx160 سیستم های خیلی بیشتری مثله ضد لغزش و پایداری داره.و اینکه راندمان موتور نسبت به 249 سی سی بودنش قابل قبول هست؟

  1. درود. با پوزش از تاخیر در جواب که به علت از دسترس خارج شدن قسمتهایی از سایت رخ داده بود. و اما پاسخ شما. 1) اینکه چرا کی وی تصمیم به اینکار گرفته را صرفا اقتصادی و سادگی تولید میدانیم و در مطلب هم به این اشاره شده که جچم های متفاوت را روی یک شاسی نصب کرده اند. چون هنوز در ایران تجربه زیادی در مورد این اسکوتر نیست اطلاعی هم از ضعف های احتمالی در دست نیست. در منابع خارجی هم به نکته قابل توجهی برنخوردیم. 2) تمام اطلاعاتی که داشتیم را در مطلب آورده ایم و فعلا چیز بیشتری نمیدانیم. راندمان انجین آن با کاربری اسکوتری آن تناسب دارد. انجین با حجم های مشابه را روی موتورسیکلت و اسکوتر به صورت متفاوتی مپ میکنند و نباید آن را با غیر اسکوتر قیاس کرد.

 6. سلام مجدد و تشکر از سایت خوبتون
  بلاخره دل به دریا زدم و این موتور رو خریدم خیلی هم بین رنگ سفید و مشکی مردد بودم که مشکی رو انتخاب کردم فیس این موتور بی نظیره.
  تنها مرجع اطلاعاتم هم سایت شما بود.
  بدون اغراق چون ایروکس سوییچ هم دارم این دو رو با هم مقایسه میکنم شاید در انتخاب دوستان موثر باشه.قیمتها برابره و کی وی قیمتش 126 میلیون شده ایروکسم که بی حساب بالارفته.
  سواری کی وی تعلیق عالی و بدون کوبش تعلیقش دقیقا یکیه با ایروکس تفاوتی ندیدم.
  زاویه چرخش فرمانش بالاتر از ایروکس
  واکنش به گاز دادن و شتاب گرفتن در ایروکس بالاتره و در دورموتور کمتری حرکت میکنه.
  مزایای کی وی به ایروکس
  قدرت بالاتر و شتاب گیری یکنواخت و بی نظیر و صدای موتوره بسیار پایین
  ترمز ای بی اس و دو چرخ دیسک
  باک 11.5 لیتری
  کیلس
  جک نگه دارنده صندوق
  صفحه نمایشه به مراتب زیباتر و پرکاربردتر از ایروکس(دماسنج اب و دمای اب و ساعت و فشار باد لاستیک و کیلومتر سنج و..)
  بر خلاف ایروکس تو سربالایی دو ترک کم نمیاره.
  فاصله بیشتر سر راکب تا فرمون و حس امنیت بالاتر
  اگزوز جمع و جورتر و کاور استیل بجای کاور پلاستیکی که برخلاف ایروکس خیلی بیرون نزده.
  مزایای ایروکس سوییچ به کی وی
  شتاب لحظه ای بالاتر در هر سرعتی
  حرکت در دورموتور پایینتر
  وای کانکت
  معایب کی وی
  فقط لرزش کم فرمون در دور موتور های کم که البته دوستان گفتن با اچار کشی رفع میشه.
  جمع بندی اینکه
  قیمتها برابره کی وی خیلی کسوتیه و حس سواری بهتری میده و امنیت بالاتری داره و با همون پول امکانات بیشتری داره مثل ای بی اس و کیلس و موتور قوی تری داره و باب سفر بین شهریه و چه صندلیه راحتی داره.
  ولی ایروکس هم در عوض شتاب لحظه ای بالاتری داره و جوون پسندتره در یک کلام امکانات رفاهی کی وی خیلی بالاتره اما تکنولوژی موتوره ایروکس بنظر میاد در قیاس با پیاجیو بالاتر باشه.

 7. سلام،
  غیر از longjia که شما عنوان کردید با نام‌های lexmoto aura 300 و rusi rfi 175 هم دیدمش. اما اصلا نفهمیدم چیه و چرا اینجوریه؟

  1. درود. بله در انگلیس با نام lexmoto و در فیلیپین rusi عرضه می شود. در مطلب اولی که تحت عنوان ” اسکوتر تازه وارد بازار: کی وی Vieste 249″ در سایت منتشر کردیم گفته ایم که این اسکوتر با بدنه یکسان در سه حجم انجین 300، 175 و 125 تولید می شود. لطفا به لینک زیر مراجعه کنید.
   https://motorbashi.com/%d8%a7%d8%b3%da%a9%d9%88%d8%aa%d8%b1-%d8%aa%d8%a7%d8%b2%d9%87-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%da%a9%db%8c-%d9%88%db%8c-vieste-249/

   1. سلام وقت بخیر
    بنده کی وی ۲۵۰ خریدم واقعا راضی هستم از همه چیش راضیم ، کیلیک و یاماها و adv داشتم هیچ کدوم مثل این نمیشه هم راحتی هم قدرت و …
    یک لرزشی داشت که با اچارکشی رفع شد واقعا پیشنهاد میکنم

    1. سلام چند روزیه منم خریدم اولش با دور پایین رفتم و مردد بین ایروکس و این بودم اما امروز شتاب گیری کردم و عجب موتور تیز و جنگنده ایه و خیلی قدرتیه لعنتی ادمو میکنه میبره جلو و جالبه میخت میکنه رو پشت گیر صندلی یعنی هنگ کرده بودم از این شتاب گیری .اصلا با ایروکس همچین حسی نداشتم فکر کنم سال دیگه صداش درمیاد و بورس میشه.
     خیلی خفنه. فقط منم لرزش فرمون رو حس میکنم امیدوارم تو اچار کشی برطرف شه.

    2. حقیقتا موتور قوی ای هست،
     فقط کمی برای قد بلند نامناسب.
     خصوصا پشتگیر صندلی.
     فقط یه سوال از دوستان دارم که امپر آب تا کجا میاد بالا؟
     مال بنده گاهی اوقات تا دوتا بالاتر از نصف میاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا