معرفی کلاسیکمعرفی موتورسیکلت

موتورسیکلت ABC دو سیلندر- سال 1920

موتورسیکلت ABC ​​توسط نابغه مهندسی Granville Bradshaw طراحی شده بود و قطعاً سالها از زمان خود (سال 1919) جلوتر بود: انجین OHV دوسیلندر عرضی، جعبه دنده چهار سرعته، شاسی گهواره ای، استفاده از فنر در دوشاخ جلو و عقب، ترمز های کاسه ای، جک وسط و گارد محافظ پا از جمله ویژگی های این طراحی بود که در موتورسیکلت های جدید هنوز بکار می رود. چون موتور به راحتی با هل دادن روشن می شد، هندل یک آپشن اضافی تلقی میشد که در این موتورسیکلت از آوریل 1920 به همین عنوان (آپشن) در دسترس بود.

موتورسیکلت ABC

بردشاو نمونه اولیه این موتورسیکلت را در عرض 3 هفته تولید کرد و شرکت هواپیمایی Sopwith در تلاش برای نگه داشتن 3500 نیروی کار خود- هنگامی که نیاز به هواپیما پس از پایان جنگ در سال 1918 به شدت کاهش یافته بود – دست به تولید آن زد.

موتورسیکلت ABC

در ابتدا قیمت فروش آن 70 پوند تعیین شده بود، اما پس از مدتی قیمت 160 پوند به عنوان قیمت واقع بینانه آن تعیین شد و بعداً معلوم شد که هر قیمتی زیر 300 پوند برای تولید کننده ضرر به همراه خواهد داشت، بنابراین قیمت بالا رفت. در نتیجه مشتریان از خرید آن روی برگرداندند و کارخانه Sopwith، پس از تنها 11 ماه و تولید حدود 3300 دستگاه تعطیل شد.

موتورسیکلت ABC

موتورسیکلت ABC دارای کاربراتور Claudel-Hobson و تایر های 26 اینچ بود. ظرفیت مخزن سوخت آن 7 لیتر بود که می توانست مسافت حدود 400 کیلومتری را با آن طی کند. سیستم روشنایی آن الکتریکی بود که به صورت آپشن (اضافی) و با زین راحت چرمی در دسترس بود.

قیمت نمونه بازسازی شده این موتورسیکلت در تاریخ ارسال این مقاله حدود 17500 یورو میباشد.

مهدی شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا