دانشنامهمعرفی فیلمموتورسواری

مستند بسوی ناشناخته ها

سفر موتورسیکلتی دیوید بکام به آمازون

دیوید بکام پس از 22 سال بازی در بهترین تیم های فوتبال دنیا، در سال 2013 ازمیدان فوتبال کناره گیری کرد و خود را بازنشسته کرد. با عقبه ای ازشهرت و ثروت، او می توانست هرکاری را که دوست دارد انجام دهد. او همین کار را کرد و به مناسبت آزادی از شغل حرفه ای خود، یک سفر ماجراجویی به برزیل را به همراه سه تن از دوستان نزدیک خود با موتورسیکلت آغازکرد. دلیل انتخاب برزیل، بازی های جام جهانی 2014 بود که در برزیل برگزار می شد و خاتمه سفر او با شروع مسابقات همزمان می شد.

مستند "بسوی ناشناخته ها"

مستند 90 دقیقه ای “بسوی ناشناخته ها” را شبکه بی بی سی انگلیس در سال 2014 تهیه کرده است. این فیلم روایتگر سفر این گروه از ساحلی در شهر ریودوژانیرو (برزیل) به طرف اعماق جنکل های آمازون است. آنها از ریو به Manaus  رفتند و در برگشت با قایق و موتورسیکلت به Angelin  رسیدند. به روستاها و مناطق دورافتاده ای که کسی آنها را نمی شناخت رفتند و نزدیک به انتهای سفر، به قبیله ای دورافتاده بنام  Yanonami – جایی که هنوز نمی دانستند فوتبال چیست – رسیدند و سعی کردند بازی فوتبال را برای آنها شرح دهند.

بسوی ناشناخته ها

موتورسیکلتی که با آن سفر می کردند تریومف Bonnevilles کاستوم شده بوسیله خود شرکت تریومف بود. این موتورسیکلت را قبلا افراد مشهوری چون الویس پریسلی، استیومک کوئین، مارلون براندو و کلینت ایست وود هم رانده بودند.

تریومف Bonnevilles کاستوم شده بوسیله خود شرکت تریومف

کارهای زیادی روی این موتورسیکلت انجام شد تا آن را برای چنین مسیر سختی آماده کنند. بالا بردن لوله اگزوز، برداشتن گلگیرها، نصب دسته فرمان عریض تر و لاستیک های زمخت، این موتورسیکلت را در نگاه اول شبیه یک اسکرمبلر کرده بود. البته تغییراتی که روی موتورسیکلت Bonneville T100 انجام شد تا آن را تبدیل به موتورسیکلت ادونچری دیوید بکام و دوستانش کند بیشتر ازموارد ذکر شده است که بخشی را در انگلیس و بخش دیگری را در برزیل انجام دادند. رنگ آمیزی و روکش چرم دست دوز زین، بوسیله بهترین کاستوم کارهای شهر سائوپولو انجام شد.

موتورسیکلت دیوید بکام

در این مستند علاوه بر صحنه های پشت سر گذاشتن مسیرهای سخت، شاهد رویدادهای حاشیه ای مثل تعویض اهرم کلاچ در میانه شب و قایق سواری های متعدد هم خواهیم بود.

موتور دیوید بکام

مهدی شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا