دانشنامهمعرفی فیلمموتورسواری

سفر سخت One Crazy Ride

فیلم “One Crazy Ride” یک مستند هندی است که در سال 2009 به نمایش درآمد. موضوع این مستند، سفر ماجراجویانه  “گارا جانی” (Gaurav Jani) و چند تن از علاقمندان  به ادونچر با موتورسیکلت – در سال 2002 – به یکی از دورافتاده ترین و خطرناک ترین نواحی هند در نزدیکی با مرز چین، و طی مسیرهایی است که تا آن زمان کسی با موتورسیکلت آن را طی نکرده بود.

فیلم One Crazy Ride

ما قبلا مستند دیگری از Gaurav Jani به نام Riding Solo To the Top Of The World از این مستند ساز و دوستدار موتورسیکلت را به شما علاقمندان معرفی کرده ایم که در آن، او سفری تنها با موتورسیکلت به ناحیه Ladakh را به تصویر کشیده است.

اما در این مستند او تنها نیست و جغرافیای ماجراجویی او نیز گمنام تر و خطرناک تر است. او به ایالت Arunachal Pradesh  در شمال شرقی هند و نزدیکی مرز چین – با ترکیب قومی خاص که مرکز تنشهای زیادی بین دو کشور بوده است – می رود و سعی می کند با موتورسیکلت،  بدون وارد شدن به ایالت آسام به نقاطی که مسیر تعریف شده ای برای آن ها نیست برود.

آن ها در این سفر ماجراجویانه در نواحی جنگلی و کوهستانی میرانند و با قبایل محلی برخورد می کنند و با مشکلات متفاوتی مثل خرابی مکرر موتورسیکلت های خود و عبور از رودخانه ها و گذرگاه های دلهره آور روبرو می شوند.

فیلم One Crazy Ride

مانند فیلم قبلی خود، Gaurav Jani در این مستند نیز به تنهایی تمام کارهای تصویربرداری و کارگردانی فیلم را انجام داده است. این موضوع باعث شده تا بیننده، ارتباط بهتری را با این مستند زیبا برقرار کند.

علاوه بر ثبت وقایع و مکان ها و برخوردها، در این فیلم روحیه کار تیمی و دوستی و همراهی پنج نفر برای رسیدن به هدف و شیوه آن ها در برخورد با مشکلات و مصائب سفر نیز به تصویر کشیده شده است.

فیلم One Crazy Ride

تهیه کنندگی این فیلم 87 دقیقه ای زیبا و آموزنده – مانند فیلم قبلی گارا جانی – به عهده  Dirt Track Productions بوده است. این مستند جوایز متعددی را نیز از آن خود کرده است.

این مستند را می توانید در یوتیوب به صورت رایگان مشاهده کنید. در ادامه شما می توانید تیزر فیلم One Crazy Ride را مشاهده نمائید.

مهدی شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا