اخبارخارجیفناوریمعرفی لوازم و تجهیزات

صفحه نمایش جدید“BMW” و “Bosch”

هر روزه استفاده از صفحه نمایش دیجیتال در وسایل نقلیه موتوری رایج تر و بیشتر میشود. شرکت “ب ام و” که به غیر از تولید خودرو, دارای یکی از سازندگان بنام موتورسیکلت نیز می باشد تصمیم به توسعه و نصب صفحه نمایش های دیجیتال با قابلیت بالا روی تمام محصولات خود از جمله موتورسیکلت های محبوب بی ام و است.
به همین منظور “ب ام و” با همکاری شرکت “بوش” یک صفحه نمایش 10,25 اینچی برای موتورسیکلت ساخته و روانه بازار کرده اند.


این اولین صفحه نمایش دیجیتال موتورسیکلت با قابلیت “Split Screen” یا صفحه تقسیم شونده است. یعنی مثلا در یک بخش صفحه نمایش شاخص هایی از قبیل سرعت, دور انجین, حجم باقی مانده سوخت در باک و دیگر پارامتر ها فنی و در بخش دیگر صفحه نمایش، اطلاعات دریافتی از گوشی موبایل شما قابل نمایش است. برای استفاده از این قابلیت لازم است بر روی گوشی موبایل خود, برنامه “MySpin” نصب و اجرا شود. کمپانی “بوش” همخوانی این اپلیکیشن با موتورسیکلت های “ب ام و” ، “کاوازاکی” و “دوکاتی” را تایید و موفقیت آمیز اعلام کرده است. لازم به ذکر است اندازه صفحه نمایش برای موتورسیکلت های کاوازاکی و دوکاتی 6,5 اینچ خواهد بود.
اما برخی نگران خطرات استفاده از این تکنولوژی در موتورسیکلت ها هستند. پرت شدن حواس راننده موتورسیکلت به اطلاعات صفحه نمایش و کشش به استفاده از امکانات آن در هنگام رانندگی با موتورسیکلت میتواند به قیمت جان موتورسوار تمام شود.

مهدی شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا