اخبارداخلی

شرط صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان

سردار محمد حسین حمیدی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا نیروی انتظامی برای بانوان گواهینامه موتورسیکلت صادر نمی کند، اظهار کرد: برای ما زن و مرد فرقی نمی کند، ما طبق قانون رفتار می کنیم و سلیقه شخصی را در کار دخیل نمی کنیم

وی افزود: برخی سلیقه شان است، سلیقه خیلی ها این است که گواهینامه ندهند در سوی دیگر سلیقه خیلی ها هم این گونه است که می گویند گواهینامه بدهید. ما می گوئیم هر چیز که قانون تکلیف کرد اجرا می کنیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: در حال حاضر قانون این اجازه را به ما نداده است که بتوانیم برای بانوان گواهینامه صادر کنیم. هر وقت ضرورت ایجاب کرد که برای بانوان گواهینامه صادر شود و این موضوع از سوی جامعه نخبگانی ما به مجلس رفت و در قالب قانون مورد تصویب قرار گرفت و این قانون از سوی دستگاه های ذی ربط مورد تأیید قرار گرفت ما اقدام به صدور گواهینامه خواهیم کرد.

شرط صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان

سردار حمیدی ادامه داد: پلیس به صورت شفاف اعلام کرده و موضوعات مرتبط با آن را هم هیچ گونه کتمانی هم نکرده است. ما می گوئیم هر چه قانون می گوید. یک گروهی می گویند گواهینامه به بچه ها هم بدهید. چه ۱۸ سال، حتی ۱۵ سال هم می شود گواهینامه داد. می گویند بچه من خیلی می فهمد و ما هم می گوئیم برو قانون آن را درست کن.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: خیلی ها هم هستند ممکن است سن شأن خیلی بالاتر باشد و ما تشخیص می‌دهیم این فرد نمی‌تواند گواهینامه بگیرد ولی قانون هست و باید به آن گواهینامه داد و به آن می گوئیم برو دوره ات را بگذران و گواهینامه بدهیم.

وی افزود: پس ما سلیقه ای نمی توانیم رفتار کنیم. برای پلیس اعمال محدودیت شبانه، اعمال طرح ترافیک، تصادفات، اعمال قانون و هر چیزی که مستند به قانون است یک اصل محسوب شده و یک نقشه راه است.

شرط صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان

رانندگی با موتورسیکلت های برقی هم گواهینامه می خواهد

سردار حمیدی در پاسخ به این سوال که موضوع حذف گواهینامه برای دارندگان موتورهای تمام برقی به کجا رسیده است گفت: در حال حاضر همه کسانی که وسیله نقلیه شان از حالت دوچرخه در می آید و تبدیل می شود به یک قدرت محرکه چه برقی و چه بنزینی باید برای راندن آن وسیله نقلیه گواهینامه بگیرد و این موضوع ربطی هم به حجم موتور وسیله نقلیه آن ها ندارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ خاطر نشان کرد: لذا اگر ما بخواهیم در این حوزه اظهار نظر کنیم راهور ناجا مجموعه فنی و مهندسی دارد و این مجموعه فنی در خصوص این قضیه بررسی های لازم را انجام می دهد و مبنا را به صورت فراگیر اعلام خواهد کرد.

وی افزود: اینکه بگوییم قانون برای من که یک شهروند در شهر تهرانم باید با سایر افراد ساکن در یک شهر دیگر متفاوت باشد منطقی نیست. ما موضوعات را منعکس می کنیم به دوستان و آنجا هم کل کشور را جمع بندی می کنند و پس از بررسی های لازم موضوع را اعلام می کنند.

منبع
خبرگذاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا