اخبارداخلی

سهم ۴۴ درصدی موتورسیکلت از تصادفات

به گفته سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، موتورسیکلت‌ها علت ۴۴ درصد و عابران پیاده علت ۴۰ درصد تصادفات تهران در سال ۱۳۹۹ بوده اند.

به گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، آمار تصادف موتورسیکلت‌ها در سال 1399 هشت درصد بیشتر از سال 1398 بود که افزایش پانزده درصدی موتورسیکلت های در حال تردد در شهر و عدم رعایت مقررات از سوی موتورسیکلت سواران نقش عمده ای در آن داشته است.

سردار حمیدی همچنین به موضوع مهم اصلاح معایب خیابانها و راهها اشاره و گفت: شهرداری تهران پروژه‌هایی را برای رفع عیب خیابانها و روان کردن رفت و آمد خودروها اجرا کرده است.

خرابی آسفالت خیابانها و استاندارد نبودن سطح و مسیرهای ورود و خروج در کنار اشتباه عامل انسانی از علل مهم تصادفات رانندگی است.

سردار حمیدی با ابراز رضایت از اجرای طرح موتوریار گفت این ابتکار تاثیر زیادی در ارتقاء انضباط و افزایش رضایتمندی موتورسواران داشت و مانع از توقیف و نگهداری ۳۷ هزار موتور سیکلت در پارکینگ ها شد.
این طرح بر مبنای جایگزینی مجازات تدوین شده و بر اساس آن بجای توقیف موتورسیکلت، موتورسیکلت سوار متخلف موظف به کمک به ماموران راهنمایی و رانندگی از نیم ساعت و بیشتر می شود.

حسن شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا