معرفی دست سازمعرفی کافه ریسرمعرفی موتورسیکلت

کافه ریسر کره ای

نمی شود انکار کرد که رویال انفیلد (Royal Enfield) با موتورسیکلت های دو سیلندر 650 سی سی خود در بازار اروپا به بازار جذاب و شیرینی دست یافته است. این تولید کننده هندی به تازگی فاش کرد که موتورسیکلت Interceptor 650 آن، عنوان پر فروش ترین موتورسیکلت در انگلیس برای ژوئن سال 2020 (در رده بالاتر از 125 سی سی) را از رقیب بزرگ خود یعنی تریومف (Triumph) ربوده است. دلیل این موفقیت ترکیب جذابی است که Interceptor 650 در طراحی و سبک، عملکرد و قیمت خوب دارد. جایی که Royal Enfield با Triumph رقابت نمی کند، طیف وسیعی از موتورسیکلت های مدرن به سبک کلاسیک است که تریومف ارائه می کند.

جیک یانگ، سردبیر “مجله موتور سیکلت کره”، تصمیم گرفت با الهام از تریومف، رویال انفیلد دو سیلندر هندی را تریومف کند. او پس از خرید یک Continental GT 650  مدل 2019، به آفرینش یک شبه تریومف پرداخت و روند کار را ثبت کرد و با صرف حدود 6 ماه، نسخه ای شبیه به تریومف TFC Thruxton  آفرید.

رویال آنفیلد

جیک می گوید: “کار مورد علاقه من طراحی گرافیک بازی های رایانه ای است”. او می گوید ” قبل از شروع کار، با فتوشاپ طرحی را تهیه کردم”.

شباهت های بین موتورسیکلت GT 650 جیک، و تریومف TFC Thruxton کاملاً واضح است اما چیزی که بسیار چشم گیر است اجرای فوق العاده کارها است.

رویال آنفیلد

جیک با همکاری یک کارگاه محلی بنام Crazy Garage، موتور GT 650 خود را با کیت فلاپ و بادگیر کافه ریسر رویال انفیلد که توسط آن کارگاه ساخته شده بود، تجهیز کردم. این کیت از پلاستیک تقویت شده با الیاف فیبر کربن ساخته شده است. جیک قطعه بادگیر را با یک لایه فیبر کربن پوشاند و موتورسیکلت را با الهام از تریومف، به رنگ مشکی و طلایی در آورد. چراغ جلو را از هارلی دیویدسون انتخاب و در بادگیر جلو جاسازی کرد.

رویال آنفیلد

برای برآمدگی عقب زین نیز یک پوشش مشکی–طلایی با آرم مجله خود ساخت که با این کار عقب موتورسیکلت از نمونه اصلی آن بسیار زیباتر شد و به کل مجموعه تعادل بخشید.

رویال آنفیلد

جیک تغییراتی را در داشبورد جلو داد که عبارتند از:

– نصب قطعه ته دسته فرمان که آینه های Halcyon روی آن سوار شده است،

موتور های رویال آنفیلد

-کیلومتر شمار اصلی آنالوگ و فابریک موتور حفظ شده ولی جای آن تغییر کرده است،

کیلومتر های موتور رویال آنفیلد

-قاب روی خورشیدی جلو عوض شده، و قاب های آلومینیوم موتور و جعبه دنده با زحمت زیاد پولیش آینه ای شده،

قاب زنجیر های موتور رویال آنفیلد

-روی چرخ جلو، گل‌گیر Yamaha SR400 نصب شده

-چراغ عقب با یک چراغ LED رایج در بازار تعویض شده و نهایتا یک سری دست کاری های ریز توسط کارگاه Crazy Garage درعقب موتورسیکلت انجام شده که مجموعه یک دستی را به نمایش بگذارد.

علاوه بر این تغییرات که ظاهر موتور را شبیه به تریومف TFC می کرد، جیک تغییراتی را برای بهبود عملکرد موتورسیکلت نیز اعمال کرد:

-تمام اجزای داخلی کمک فنر های جلو تعویض و به نوع قابل تنظیم Ohlins تغییر یافت،

-جفت کمک عقب با کمک های Ohlins عوض شد که باعث بالاتر رفتن ارتفاع ته موتور و هندلینگ بهتر می شد،

-سیلندر اصلی ترمز هم با Brembo 14RCS Radial جایگزین شد که به بهبود سیستم ترمز انجامید.

توان تولید نیروی این دو سیلندر میان وزن 47 اسب بخار است که در مقایسه با 107 اسب بخار نیروی تریومف TFC Truxton قابل توجه نیست. اما تغییراتی که جیک در این موتورسیکلت داده، آن را با نمونه فابریک آن کاملا متمایز میکند.

-بخشی از این تمایز با نصب هدر (Header) و صدا خفه کن جدید بدست آمد.

-برای حصول حداکثر توان و شتاب هم از یک سیستم Dynojet Power Commander  که وظیفه ری مپ (Remap) سیستم سوخت رسان را به عهده دارد استفاده شده است.

حاصل کار موتورسیکلتی شده که بسیار بهتر از نمونه اصلی خود عمل میکند و شباهت زیادی به تریومف TCF دارد و در عین حال بسیار ارزان تر از تریومف در آمده است.

منبع
return of the cafe racers

مهدی شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا