دانشنامهسازندگان موتورسیکلتصنعت موتورسیکلت

تاریخچه موتورسیکلت سازی ایژ (بخش چهارم)

از رونق تا پایان کار موتورسیکلت سازی ایژ

در سالهای 1970-1966 کارخانه ایژ به تولید دو مدل موتورسیکلت شهری ایژ-ژوپیتر2 و ایژ-پلانتا 2 مشغول بود. از سال 1971 تا 1975 مدل های ایژ-ژوپیتر3 و ایژ-پلانتا3 جایگزین دو مدل قبلی شد و در خط تولید قرار گرفت و تا سال 1975 میلادی 250 هزار دستگاه ساخته و تحویل خریداران شد.

مدل موتورسیکلت ایژ-ژوپیتر3
موتورسیکلت ایژ ژوپیتر3

در سال 1973 ایژ-پلانتا اسپرت با طراحی متفاوتی از موتورسیکلت های رایج آن دوره -که کپی موتورسیکلت های آلمانی بودند- ساخته شد. قطعات این مدل در نخستین سال های تولید از خارج تهیه می شد. انجین ایژ-پلانتا اسپرت که مجهز به کاربراتور ژاپنی “میکونی” بود 32 اسب بخار قدرت داشت و سیستم روغنکاری متفاوتی از سایر مدل های ایژ داشت. ولی هنگامی که کارخانه ایژفسک اقدام به تولید داخلی قطعات و استفاده از آن کرد از کیفیت این مدل کاسته شد و قدرت آن نیز به 28 اسب بخار کاهش یافت.

موتورسیکلت ایژ پلانتا
موتورسیکلت ایژ پلانتا اسپرت

در اوایل دهه 1980 میلادی کارخانه ایژ بخش جدیدی با توان تولید 450 هزار موتورسیکلت در سال را به تاسیسات تولیدی خود اضافه کرد. در این مجتمع تولیدی از سال 1981 مدل جدید ایژ-ژوپیتر4 و یک سال بعد مدل ایژ-پلانتا 4 با سیستم برقی 12 ولت در خط تولید قرار گرفت.

موتور ایژ ژوپیتر 4
موتورسیکلت مدل ایژ ژوپیتر 4
موتور ایژ پلانتا 4
موتورسیکلت مدل ایژ پلانتا 4

از سال 1985 ایژ-ژوپیتر5 در مدار تولید قرار گرفت که قدرت انجین آن از 28 به 24 اسب بخار کاهش یافته بود. در این موتورسیکلت کلیدی گذاشته بودند که در هنگام ضعیف شدن باتری برق سایر مصرف کننده ها به غیر از سیستم جرقه زنی را قطع می کرد.

موتورسیکلت مدل ایژ ژوپیتر5
موتورسیکلت ایژ ژوپیتر5

بعد از دو سال در سال 1987 ایژ-پلانتا 5 از خط تولید بیرون آمد که شباهت بسیاری به مدل قبلی داشت ولی مجهز به انجین بهبود یافته 22 اسب بخار بود. در همین دوره با استفاده از انجین های ژاپنی XT-550 نمونه آزمایشی مدل های “اوریون” و ” ماراتون” و “اسپرینتر” که دارای طراحی بهتری بودند ساخته شد که به تولید انبوه نرسیدند.

موتور ایژ پلانتا 5
موتورسیکلت ایژ پلانتا 5

در فاصله سال 1995 تا 1998 کارخانه ایژ چند مدل دیگر از جمله ایژ باری 3 چرخ به تعداد کمی تولید و عرضه کرد . در سال 1997 میلادی کارخانه ایژ برای نیروهای آتش نشانی و ستاد حوادث چند محموله ایژ-6 آب خنک تولید کرد و از سال 1996 تا 2000 مدل ایژ-یونکر که در کلاس موتورهای چاپر بود تولید و تحویل پلیس شوروی شد.

موتورسیکلت ایژ یونکر
موتورسیکلت مدل ایژ یونکر تولید سال 2000 برای پلیس روسیه

همانگونه که در گزارش دیده می شود کارخانه موتورسیکلت ایژ در طول حیات اتحاد شوروی با فراز و نشیب های زیادی روبرو شد و محصولات متنوعی را نیز بازار مصرف داخلی و خارجی عرضه کرد. با فروپاشی شوروی کارخانه موتورسیکلت سازی ایژفسک با مشکلات زیادی مانند کمبود منابع مالی و از دست رفتن بازارهای سنتی فروش روبرو شد و سرانجام در سال 2008 میلادی فعالیت خود را متوقف و با اعلام ورشکستگی و فروش تجهیزات و ماشین آلات یکی از سازندگان نامدار صنعت موتورسیکلت سازی شوروی به تاریخ پیوست.

شرکت موتورسیکلت سازی ایژ (بخش اول)
شرکت موتورسیکلت سازی ایژ (بخش دوم)
شرکت موتورسیکلت سازی ایژ (بخش سوم)
شرکت موتورسیکلت سازی ایژ (بخش چهارم)

نمایش بیشتر

حسین شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا