اخبارخارجیدانشنامهمسابقاتموتورسوارینام آوران

خداحافظی اسطوره

بعضی ها والنتینو رُسی (Valentino Rossi)  را بزرگترین قهرمان موتورسواری تاریخ جهان می دانند و برخی دیگر فقط او را یکی از بهترین ها می دانند. سوای اینکه کدام گروه درست می گویند، والنتینو کسی است که 9 بار مقام قهرمانی مسابقات جهانی را بدست آورده و مشهورترین موتورسوار مسابقه ای تاریخ معاصر است.

ده روز پیش (5 آگوست 2021)، او در جریان یک مصاحبه مطبوعاتی به مناسبت شروع مسابقات Styrian GP اتریش اعلام کرد که پس از اتمام این سری از مسابقات موتو جی پی از میدان مسابقات حرفه ای کناره گیری خواهد کرد.

والنتینو رُسی (Valentino Rossi) والنتیوی افسانه ای رسی افسانه ای قهرمان موتو جی پی MOTOGP

باور کردن این که والنتینو رُسی 42 ساله، به مدت 26 سال در سطح مسابقات گراند پری به رقابت پرداخته و اکنون پایان کار او است آسان نیست. والنتینو رُسی علاوه بر 9 مقام قهرمانی جهان، 115 پیروزی در مسابقات گراند پری را نیز در کارنامه خود دارد. 89 عدد از این پیروزی ها در کلاس Premier است. حتی یکی از این مقام ها مربوط به وقتی است که کلاس 500 سی سی دو زمانه هنوز وجود داشت.

والنتینو رُسی (Valentino Rossi) والنتیوی افسانه ای رسی افسانه ای قهرمان موتو جی پی MOTOGP

گرچه والنتینو در سال آینده خود مالک تیم VR46 موتو جی پی خواهد شد و تیم او سوار بر موتورسیکلت های دوکاتی خواهند بود، اما یاماها اعلام کرده که همچنان روابط خود را با والنتینو حفظ خواهد کرد. در اعلامیه یاماها آمده است:

” امروز والنتینو رُسی – اسطوره مسابقات گرند پری و 9 بار قهرمان جهان – اعلام کرد که در پایان فصل 2021 از میدان مسابقات کنار خواهد رفت. به این وسیله شرکت یاماها موتور و تیم یاماها موتور مراتب قدردانی و تشکر خود را برای 16 سال همکاری فوق العاده با ایشان اظهار می دارد. ما همچنان روابط خود را با والنتینو رُسی بعد از سال 2021 از طریق همکاری ها و برنامه های مرتبط با آکادمی موتورسواری VR46 و رویدادهای آموزشی و مسابقات مرتبط با Yamaha Vr46 Master Camp  ادامه خواهیم داد”.

والنتینو رُسی (Valentino Rossi) والنتیوی افسانه ای رسی افسانه ای قهرمان موتو جی پی MOTOGP

مهدی شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا