اخبارداخلی

اکثر جرایم خشن در سطح شهر به وسیله موتورسیکلت انجام می‌شود

 اردشیر مطهری استفاده از موتورسیکلت را اجتناب ناپذیر دانست و با توجه به اینکه امکان منع استفاده از آن را نداریم، گفت: استفاده از موتورسیکلت یا به درستی انجام می‌شود و یا اینکه در مسیر ناصحیح صورت می‌گیرد و نباید این دو موضوع را با هم یکسان بدانیم زیرا این مسئله سبب شده است برخوردها با موتورسیکلت‌ها فارغ از اینکه درست استفاده می‌شود یا خیر، صورت گیرد.

وی به تخلفاتی که به وسیله موتورسیکلت انجام می‌شود اشاره و بیان کرد: در حال حاضر اکثر جرایم خشن با موتورسیکلت انجام می‌شود و در تهران به جهت حجم ترافیک از موتورسیکلت به عنوان وسیله‌ای برای انجام جرایم استفاده می‌کنند و باعث بروز جرایمی مانند کیف قاپی و نزاع می‌شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: بدترین نوع جرم که استرس زیادی در فرد مال باخته ایجاد می‌کند جرایمی هستند که با موتورسیکلت صورت می‌گیرد. عموماً این تخلفات به صورت نیمه سازمان یافته هستند یعنی در گروه ‌های چند نفره با موتور وارد می‌شوند و متأسفانه در کارشان نیز خبره هستند.

وی به علاقه جوانان به موتورسواری اشاره و بیان کرد: وقتی چنین علاقه‌ای وجود دارد نمی‌توان همه گروه‌های موتور سوار را در یک دسته بندی قرار داد و باید برای هر کدام برنامه ریزی مجزایی داشته باشیم. یکی از کارهایی که باید صورت بگیرد شناسایی مالکان موتور است و این مهم نیازمند هم پوشانی دستگاه‌های مختلف است. در کنار این اقدام، نیازمند نصب دوربین‌های مدار بسته مجهز به پلاک خوانی در سطح شهر هستیم تا تخلفات موتورسوارها را ثبت و ضبط کند.

مطهری تاکید کرد: باید یک قرارگاه و ستاد داشته باشیم که در رده‌های درگیر در حوزه موتورسیکلت در آن با محوریت پلیس و نه مجموعه دیگر حضور داشته باشند زیرا پلیس امروز هوشمند است و برنامه دارد و بنابراین در حوزه راهور باید مدیریت این کار به دست پلیس بیافتد.

منبع
خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. جوانهاموتور سوای دوست دارند ولی متاسفانه بسیار بد رانندگی میکنند هیچی رعایت نمیکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا