نقد و بررسی ادونچرنقد و بررسی موتورسیکلت

بررسی گالاکسی SYM_NH180

سال 2017 شرکت «اس وای ام» (SYM) تایوان، موتور سیکلت دو منظوره شهری و خارج جاده ای NH Trazer 200 را در نمایشگاه بین المللی میلان ایتالیا رونمایی کرد. «اس وای ام» با عرضه این مدل به جمع دیگر سازندگان بزرگ موتورسیکلت که مدل های سبک با حجم پیشرانه کمتر روانه بازار کرده اند پیوسته تا سهمی را در بازار رو به گسترش «ادونچرآماتوری» بدست آورد.

گالاکسی NH-180
مدل اصلی با آپشن جعبه های بغل وABS بصورت استاندارد و پنج سال گارانتی در بازار اروپا عرضه شده است

شرکت نیرو موتور از سال 1398 این موتورسیکلت را بتعداد محدودی وارد و بنام گالاکسی NH-180 روانه بازار کرده که تفاوت هایی با مدل خارج از ایران دارد. گونه شهری این موتورسیکلت نیز با نام گالاکسی NA-180 با رینگ آلیاژی کوچکتر و لاستیک بدون تیوب نیز در تعداد محدودی به بازار عرضه شده که با قیمت بالاتری بفروش گذاشته شده و موضوع این بررسی نیست.
این نوشته مشخصات مدل عرضه شده در خارج و تفاوت آن با نمونه موجود در ایران را بررسی و سپس بر اساس بیش از سه هزار کیلومتر رانندگی با دو دستگاه از این نوع موتورسیکلت، ارزیابی «موتورباشی» از عملکرد آن را به علاقه مندان ارائه می کند. تجربه موتورباشی در خرید دو دستگاه ازاین نوع موتورسیکلت و خدمات پس از فروش شرکت نیرو موتور نیز در پایان نوشته درج شده است.

مشخصات فنی گالاکسی SYM_NH180
این موتورسیکلت از یک پیشرانه خوش ساخت و مدرن آب خنک 183 سی سی تک سیلندر4 سوپاپ انژکتوری که حداکثر 18 اسب بخار قدرت و بیش از 16 نیوتن متر گشتاور تولید می کند بهره می برد که کمتر از رقبای قدرتمندتر ژاپنی در این رده، بخصوص هوندا Honda CRF-250L است. ولی قیمت بمراتب ارزانتر گالاکسی (چهل میلیون در مقابل صد و شصت میلیون در اواسط تابستان 1399) جایی برای گلایه در این مورد باقی نمی گذارد.

انجین موتورسیکلت گالاکسی NH-180

گالاکسی NH180 و Trazer 200 با جعبه دنده 6 سرعته، چرخ جلو 19 اینچی و چرخ عقب 17 اینچی سیم پره ای(اسپوک)، لاستیک های کلفت ترکیبی برای تردد در خیابان و خارج از جاده، فنر بندی نرم و کورس کافی، جعبه های مسافرتی بغل (آپشن درمدل خارجی)، ترمزهای دیسکی، و سامانه ABS (استاندارد درمدل خارجی) با قابلیت غیرفعال شدن برای چرخ عقب برای تردد در خارج از جاده ، بسته جذابی را برای علاقمندان به این کلاس موتورسیکلت ارایه کرده است.

گالاکسی NH-180
مدل داخلی فاقد ABS وآپشن جعبه های بغل بوده و فقط یک سال گارانتی می شود

هر دو نوع مجهز به سینی محافظ گیربکس و اگزوز از جنس نوعی پلاستک خشک محکم است که برای تردد در خارج از جاده زیاد قابل اعتماد نیست. رادیاتور آب بالای انجین قرار گرفته و بدون سینی محافظ است. بنابراین یکی از نخستین کارهایی که باید برای این موتورسیکلت انجام داد، تقویت حفاظ گیربکس و رادیاتوراست.
فنربندی شامل یک جفت کمک فنرمعمولی (معکوس نیست) درجلو و فنر تک یا مونوشاک درعقب می باشد. کالیپر ترمز جلو دوپیستونه وکالیپر ترمز عقب تک پیستونه است و با گرفتن ترمز جلو، ترمز عقب عقب نیز با 40 درصد قدرت عمل می کند. قدرت ترمز کافی است و در چند مورد ترمز ناگهانی در سرعت زیر 50 کیلومتر موتور را بخوبی متوقف کرد. اما در سرعت بالاتر فقدان سیستم ضد قفل (در نمونه وارداتی به ایران) بخوبی احساس می شود. در چند مورد هنگامی که خودرو جلویی ترمز ناگهانی گرفت و من را وادار به گرفتن سریع و ناگهانی ترمز کرد چرخ عقب به چپ و راست منحرف شد و تعادل موتورسیکلت را بخطر انداخت.

سیستم تعلیق گالاکسی NH-180

این موتورسیکلت با اینکه دررده خود ارزانقیمت محسوب می شود ولی از امکانات بروزرسانی شده مانند چراغ جلو و عقب و راهنمای ال ای دی، درگاه شارژ یو اس بی و صفحه نمایشگر شماره ای (دیجیتال) بهره می برد. تجربه بما می گوید یکی از مهمترین اطلاعات روی نمایشگر، نشاندهنده وضعیت دنده است که کمک موثری برای تعویض دنده، متناسب با وضعیت سرعت است. دور سنج موتور نیز در جای مناسبی از نمایشگر قرار گرفته است. نمایشگر، اطلاعاتی مانند پیمایش کلی، پیمایش آخرین تردد و وضعیت بنزین را نیز نشان می دهد. یکی از ابتکارات بجای شرکت اس. وای. ام که در این موتورسیکلت و اسکوتر جی-200 دیده می شود قطعه ای برای تولید صدای قطع و صل بمنظور مطلع شدن راننده موتور از عمل کردن چراغ های راهنما و یادآوری خاموش کردن آن پس از خروج از گردش به راست یا چپ است.

نمایشگر اطلاعاتی موتورسیکلت

دسته فرمان عریض، ارتفاع زین مناسب (816 میلیمتر) و موقعیت جای پا وضعیت مناسبی را برای نشستن افرادی با قد 177 سانت به بالا فراهم میکند بصورتی که پاها کاملا روی زمین قرار میگیرد. نظر سه نفر که قد مختلفی از 175 تا 190 سانتی متر داشتند و مدتی با این موتورسیکلت رانندگی کردند مثبت بود و هیچ شکایتی در مورد کنترل موتور یا تنگی جای پا نداشتند.

جدول مشخصات فنی گالاکسی NH 180جدول مشخصات فنی گالاکسی

تجربه 1500+ کیلومتررانندگی در خیابان و بزرگراه با دودستگاه موتور NH 180
• گالاکسی NH180 یک موتورسیکلت ادونچری یا دومنظوره است وعدم ارایه آپشن جعبه های بغل کاربرد اصلی این وسیله را محدود میکند. انتظارمیرفت که شرکت نیروموتورحداقل Railing استاندارد موتور را برای نصب جعبه یا کیف خورجینی با دریافت هزینه تامین می کرد. موتورسیکلت های دو منظوره برای استفاده در بیرون شهر و طبیعت گردی طراحی شده اند، و نداشتن ترک بند و جای قراردادن کیف یا جعبه عیب بزرگی است. تلمبه کوچک باد، لوازم پنچرگیری، سیم کلاچ یدک، چند آچار مرتبط با تنظیم یا تعمیر احتمالی و برخی خرده ریزها برای تعمیر موقت و قفل و زنجیر ضد برش را نمی توان در کوله پشتی گذاشت.

گالاکسی NH 180
در مدل موجود در بازار ایران موتورسیکلت فاقد ریل استاندارد برای نصب جعبه مسافرتی یا کیف خورجینی است

• تعویض دنده ها خشک ولی معمولا بدون اشکال انجام می شود. وضعیت خلاص بین دنده 1 و 2 قرار دارد و بخصوص از دنده 2 به خلاص براحتی انجام می گیرد که برای توقف پشت چراغ راهنما و تقاطع ها اهمیت دارد.
• از شتاب مناسبی در خیابان و روی آسفالت برخوردار است ودر تردد جاده ای موتور نسبتا نفس داری است. در مسیر هموار با دور 4000 براحتی به 80 کیلومتر می رسد و فقط هنگام نیاز به سرعت بیشتر در شیب احساس نیاز به موتور قوی تر می کنیم.
• بخاطر فنربندی با نرمی متوسط عبور از آسفالت کنده شده و موج دار و آسفالت پله شده و دست اندازها تعادل موتورسیکلت را برهم یا به راننده ضربه نمی زند. برداشت یکی از دوستان نویسنده که تجربه راندن موتورسیکلت های مختلفی از مینی تا تریل و نیمه سنگین را دارد از نرمی و کنترل فرمان این موتورسیکلت مثبت بود. همچنین دارندگان باجاج 180، گالاکسی 180 را موتور نرم تری یافتند.
• دسته فرمان و کلیدها و نمایشگر سرعت و دورسنج بخوبی در دسترس و دید هستند. رنگ نمایشگر برای شب نیز مناسب و بدون مشکل است و اطلاعات اصلی بخوبی دیده می شود.
• صدای اگزوز خوشایندی دارد که قدرت را تداعی می کند. جثه و ظاهر موتورسیکلت نیز باعث توجه و احتیاط سایر موتورسیکلت سوارها و خودروها می شود. اما از طرفی اعتماد بنفس و ریسک پذیری راننده و در نتیجه احتمال برخورد را نیز افزایش می دهد.
• گالاکسی 180رخ زیبایی دارد و مشتری پسند است. نویسنده در موارد بسیاری هنگام توقف در چهار راه و حتی برخی اوقات در حال تردد مورد پرسش های مختلف سایر موتورسوارها در مورد قیمت، قدرت، و کیفیت و رضایت از خرید آن قرار گرفت!
• گاهی اوقات نمایشگردیجیتال درنشان دادن شماره درست دنده تاخیردارد. این مورد بویژه درموقع کاهش دنده از 3 به 2 و به دنده خلاص در موقع توقف مشاهده گردید.
• خشکی و صداداربودن تعویض دنده که ممکن است به دلیل نوبودن موتورباشد وباکارکرد بیشترمرتفع گردد.
• زین موتوردارای نرمی متوسط است وفرم آن راننده را به طرف باک هل میدهد. این حالت برای کنترل بهترموتور مناسب است ولی پس از نیم ساعت رانندگی سرنشین احساس راحتی نمی کند. همچنین فرم زین جابجایی موتورسوار را محدود کرده و بویژه مانع عقب تر نشستن و راحتی بیشتر میشود. در یک کلام زین این موتورسیکلت نیاز به اصلاح دارد.
• محل عبورسیم کلاچ ازشکاف بین باک و فرمان باعث کشیدگی بی مورد سیم کلاچ و دشوار شدن استفاده از کلاچ شده است. تغییرساده مسیرعبورسیم کلاچ این مشکل را برطرف میکند.
• درسرعتهای بالای 70 کیلومترفشار باد بر سینه کاملا محسوس است که میتواند نشان دهنده عملکرد ناکافی بادگیربسیار کوتاه جلو موتورباشد. برای استفاده از موتور در سرعت بالاتر از 50 کیلومتر بهتر است بادگیر مناسبی نصب کنید و در سرعت 80 و بیشتر نصب بادگیر جلو ضرورت است.
• محل تعبیه محفظه آب سیستم خنک کننده امکان وارد شدن آسیب به آن را افزایش میدهد. بنابراین اگر قصد موتورسواری در خارج از آسفالت را دارید توصیه می شود در مورد محافظت ازمخزن آب احتیاط کنید.
• برای تردد مطمئن تر در جاده های خاکی و سنگی بهتر است به فکر نصب سینی فلزی محافظ زیر انجین و نصب میله های محافظ اضافی باشید. حتی برای تردد خیابان و جاده آسفالت نیز فقدان توری محافظ رایاتور که آن را از برخورد سنگ ریزه و اجسام سختی که می تواند براحتی لوله آلومینیومی را سوراخ کند از ایرادهای این موتورسیکلت است. برای پیشگیری بهتر است دنبال پیداکردن شبکه محافظ روی رایاتور و خوراندن آن باشید. اگر کار فنی بلد نیستید دست نزنید و به تعمیرکاری که این کار را می تواند انجام دهد مراجعه کنید.

  • خبری ازسنسور جک بغل که در صورت پایین بودن جک مانع استارت موتور شود نیست، پس قبل از حرکت از بالا بودن جک بغل مطئن شوید.

• شرکت SYM یکی از سازندگان مطرح موتورسیکلت بخصوص اسکوتور در جهان است. بنابراین انتظار افزایش قیمت موتورهای ساخت این شرکت دور از انتظار نمی باشد. اینکه این برند در بازار ایران به شهرت و اعتبار برسد تا اندازه زیادی وابسته به آن است که آیا کیفیت کارخانه های محصولات SYM که از کارخانه چین بیرون می آید و از جمله روانه بازار ایران می شود به اندازه کیفیت محصولات کارخانه در تایوان هست یا نه، و شرکت نیرو موتور تا چه اندازه در کنترل کیفی مراحل مونتاژ یا ساخت برخی لوازم موفق عمل خواهد کرد.
• فقدان ارایه هرگونه دفترچه راهنمای نگهداری وسرویس ازدیگرمشکلات حال حاضراین موتورسیکلت است. تلاش موتورباشی برای تهیه هرگونه اطلاعات مکتوب ازسازنده اصلی در تایوان ونمایندگی های این برند در اروپا وآمریکای شمالی نیز تاکنون به نتیجه نرسیده است.

گالاکسی NH-180تجربه مراجعه به تعمیرگاه مرکزی نیروموتور و خدمات دهی:
• تعمیرگاه مرکزی نیروموتورواقع در خیابان وحدت اسلامی و پایین تر از بیمارستان رازی ساختمانی چهار طبقه است. بخش مراجعه مشتری و تحویل موتور طبقه هم کف و تعمیرگاه در طبقه زیرین و خارج از دسترسی مراجعه کنندگان است. موتورسیکلت ها پس از انجام کارهای پذیرش در طبقه اول از همان ورودی روی بالابری که آن را به طبقه زیرین می برد قرار می گیرد و از اینجا به بعد از دید مشتری خارج و تنها در تلویزیون بزرگی که داخل فروشگاه نصب شده قابل رویت است.
• مدیریت تعمیرگاه آقای رنجکش از پیشکسوتان این حرفه است. تجربه 3 بار مراجعه به تعمیرگاه مرکزی برای رفع برخی اشکالات دو دستگاه گالاکسی NH180 و یک دستگاه اسکوتر گالاکسی J-200 به دلیل شیوه برخورد مودبانه، صبورانه و متین ایشان با مشتریان مثبت بود. با توجه به آنکه تعداد مراجعین فراتر از توان تعمیرکاران و نیز فضای تعمیرگاه می باشد در مواردی شاهد برخوردهای خارج از عرف و تند مشتریان با ایشان و عوامل تعمیرگاه بودیم که باز هم با ادب و متنانت ختم به خیر می شد.

• مراجعات برای سرویس 200 کیلومتر دودستگاه موتور گالاکسی NH 180 ورفع اشکالات زیربوده است:
صدای گاه و بیگاه از دیسک عقب یکی از موتورسیکلت ها که مرتبط با تنظیم دیسک یا نو بودن لنت ها بود رفع اشکال شد.
یکی از موتورسیکلت های 180 پس از سیصد کیلومتر دچار نشتی از بغل محل اتصال پمپ بنزین به باک شد که رفع اشکال شد. موتورسیکلت ساعت 9 صبح تحویل تعمیرگاه مرکزی شد و روز بعد ساعت 4 بعد از ظهر تحویل داده شد که احتمال استفاده از چسب برای رفع نشستی را زیاد می کند.
هنگام مراجعه به تعمیرگاه مرکزی برای خرید آینه سمت چپ که پس از افتادن موتورسیکلت ترک خورد، متوجه شدیم هنوز هیچ قطعه ای ازاین موتورسیکلت موجود نمی باشد. ولی به گفته مدیریت تعمیرگاه جای نگرانی نیست زیرا ثبت سفارش قطعات انجام شده و در آینده نزدیک قطعات گالاکسی 180 موجود خواهد شد.
رفع همه مشکلات مذکور در تعمیرگاه مرکزی نیرو موتور، بدون پرداخت هزینه از سوی مشتری انجام شد که نشانگر تعهد و اخلاق کاری شرکت و بخصوص تعمیرگاه مرکزی می باشد.

مهدی شیرزادی

نویسنده و مترجم، دوستدار دنیای موتور و موتورسواری

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا